1. Pistolet paintballowy – Marker

Marker to nic innego jak broń, która służy nam do wystrzeliwania kulek z farbą. Na naszym polu znajdziesz marker mechaniczny FT12 ze stajni Tippmanna.
Każdy marker posiada wbudowany system Push/save (przycisk bezpieczeństwa) oraz zatyczkę (dodatkowe zabezpieczenie, które uniemożliwia niekontrolowane wystrzelenie kulki). Markery wyposażone są również w magazynek (loader) na kulki, oraz w butle ze sprężonym powietrzem. W pełni uposażony marker waży około 2,5kg.

2. Maska paintballowa

Najbardziej narażone na zranienie są oczy i uszy. Najważniejszą więc zasadą bezpieczeństwa w paintballu jest noszenie maski ochraniającej twarz i głowę w czasie rozgrywek. Maski wykorzystywane w paintballu są zaprojektowane i wykonane z materiałów wytrzymujących bezpośrednie uderzenie kulki lecącej z prędkością ponad 95 m/s. W naszej wypożyczalni dostępną mamy maskę Tippmann Valor google thermal oraz V-force Armor Thermal. Obie maseczki są wygodne i łatwe w dopasowaniu do każdej głowy. Dzięki podwójnej szybce zapewniamy iż maski nie parują, co zapewnia całkowity komfort w rozgrywce.

3. Ubiór ochronny 

Teren, na którym gramy to las, polana i wykopy dlatego powinno zabrać się ze sobą obuwie starsze. Ze względu iż paintball jest grą, sportem zalecamy aby przyjść na pole paintballowe ubranym w strój, który zapewni elastyczność w poruszaniu się. Każdy gracz zostaje wyposażony przez naszą obsługę w dodatkowy strój ochronny, który zapewnia amortyzację uderzającej kulki oraz zapobiega przed zabrudzeniem stroju klienta. Dbając o bezpieczeństwo na najwyższym poziomie wyposażamy graczy również w ochraniacze szyi i rękawiczki.